کانال خرید و فروش طلای آب شده

کانال خرید و فروش طلای آب شده

کانال خرید و فروش طلای آب شده در معاملات طلا  بار‌ها و بار‌ها شاهد ایجاد مشکلات و کلاهبرداری از مردم هستیم که این موارد در ماه‌های اخیر افزایش بسیار زیادی داشته و آمار شکایات حکایت از رشد کلاهبرداری دارد، اما همواره این افراد به فعالیت خود ادامه می‌دهند و هیچ نهادی غیر از اظهار نظر و هشدار حرکت جدی برای مقابله با این خرید و فروش‌ها در فضای مجازی نمی‌کند.

در همین رابطه رییس اتحادیه طلا و جواهر هشدار داد: مراقب کلاهبرداران در فضای مجازی باشند. آیت محمدولی ادامه داد: به دنبال فعالیت برخی کانال‌های تلگرامی جعلی به نام اتحادیه طلا و جواهر، رییس این اتحادیه به مردم هشدار داد.

وی افزود: اکنون در حال نامه نگاری و اقدام قانونی برای برخورد با کانال خرید و فروش طلای آب شده و سایت‌های کلاهبرداری هستیم. محمدولی در پاسخ به این پرسش که چه ارگانی مسئول رسیدگی به فعالیت این ارگان هاست؟ 

طبق قانون، در فضای مجازی، رسیدگی به این پرونده بر عهده پلیس فتا است. رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: بحث خرید و فروش طلا در فضای مجازی و به صورت اینترنتی همچنان ممنوع است و هیچ دستورالعملی جدیدی هم در این خصوص صادر نشده است. رئیس پلیس فتا نیز از نظارت بر کانال خرید و فروش طلای آب شده و سایت‌هایی که در بازار طلا و ارز حباب‌ سازی و خبرسازی می‌کنند، خبر داد و گفت: برخورد با این سایت‌ها و کانال‌ها همچنان در دستور کار پلیس قرار دارد و از مردم می‌خواهیم فریب خبرسازی‌های بی‌مورد در این حوزه را نخورد؛

معیار اعلام قیمت بانک مرکزی است. هادیان فر یادآور شد: پرونده “سکه ثامن” را فراموش نکنیم، سکه‌ای که به صورت مجازی خرید و فروش می‌شد و مشکلات عدیده‌ای را برای تعداد زیادی از مالباختگان به وجود آورد که پلیس با درایت و تیزهوشی توانست نسبت به بلوکه شدن پول‌های داخل کشور اقدام کرده، مجرم و همدستانش را به کشور بازگردانده و اکنون نیز دستور پرداخت پول‌های مالباختگان توسط مقام قضایی صادر شده است. افراد فعال در اتاق‌های طلا هیچ رد و نشانی ندارند تقریبا تمام مردم در تلگرام، به کانال‌هایی که در آن معاملات طلا یا معاملات سکه و یا معاملات دلار و…انجام می‌شود، برخورد کرده‌اند.

اگر وارد این نوع کانال‌ها شده باشید، می‌دانید که روزانه افراد مختلف با ثبت اطلاعات هویتی و مالی خود می‌توانند با یکدیگر معامله کنند و طلا و دلار و… بخرند و بفروشند و درصدی از این معامله هم به مدیران کانال می‌رسد. در نگاه اول همه چیز عادی و قابل توجیه است. مثل هر بنگاه دیگری، خریدار و فروشنده معامله می‌کنند و درصدی از معامله هم به بنگاه می‌رسد. اما در این بین چنداتفاق دیگر هم می‌افتد که اگر آن‌ها را بدانید، شاید موضوع برای شما از حالت یک معامله عادی خارج شود.

فرض کنید قرار است این معامله را در یک بنگاه حقیقی و با حضور آدم‌های واقعی انجام دهید. در این حالت علاوه بر اینکه نام و هویت و آدرس طرف معامله و بنگاه واسطه معامله را می‌دانید، پس از توافق درباره مبلغ معامله، شما پول را پرداخت و کالا را تحویل می‌گیرید. درباره بازار‌های مالی مانند بورس هم، متولیان این بازار‌ها موظف به احراز هویت معامله‌گران هستند و شخصیت حقوقی متولیان بازار هم شناخته شده و تایید شده و قابل پیگیری است. اما با وجود همه این تمهیدات، شما هیچگاه اطلاعات محرمانه حساب‌های بانکی خود را در اختیار معامله‌گران کارگزاران معاملات بورسی یا واسطه‌های معاملات حقیقی قرار نمی‌دهید. حالا بیایید وضعیت را در کانال‌های تلگرامی معاملات طلا و ارز بررسی کنیم.

هویت افردا کانال های خرید و فروش طلا :

شما در این اتاق‌های معاملاتی با افرادی طرف هستید که مطلقا هیچ رد و نشانی از آن‌ها در جایی وجود ندارد و تنها اکانت‌هایی تلگرامی هستند که در بهترین حالت توسط ادمین کانال، احراز هویت شده‌اند. اما ادمین کانال کیست و چه شرایطی دارد. این، جالبترین بخش ماجراست، چرا که هر فرد عادی تنها با داشتن یک اکانت تلگرامی که ساختن آن بر روی هر خط تلفن همراه، ساده و بی هزینه است، می‌تواند یک کانال خرید و فروش ارز یا طلا و … راه‌اندازی کند. کل سرمایه مورد نیاز برای این کار هم چیزی در حدود ۱۰ تا ۱۲ میلیون تومان هزینه برای خرید و نصب یک ربات (یعنی یک برنامه خودکار که قالب‌های مختلف آن توسط برنامه نویسان نوشته شده و در اینترنت قابل خرید و دانلود است) کانال خود را تبدیل به اتاق معاملاتی طلا کند. به این ترتیب ما با بنگاهی طرف هستیم که هیچ اطلاعی از نام و نشان مسئول آن نداریم و در هر لحظه‌ای که این اکانت تلگرامی غیرفعال شود، تمام بنگاه و اطلاعات و طرف‌های معاملاتی آن در یک لحظه از دسترس خارج می‌شوند.

نحوه کار کانال خرید و فروش طلای آب شده :

معامله گران در بازارهای مالی از نوسانات قیمت سود می برند و با افزایش طلا، معامله گران توجه بیشتری به طلا نشان میدهند. ربات تلگرام معاملات طلا ایراکد قابلیت نصب بر روی گوشی های موبایل را داشته و معاملات طلا بین خریدار و فروشنده را ثبت و ضبط می کند.

برنامه یا ربات ما مجهز به اپدیت لحظه ای مظنه در گروه معاملات ،حسابداری دوبل و اتومات بدون نیاز به تایید زن سیستم حراج یا کال مارجین و
ضریب اهرمی هست
ضریب اهرمی این امکان را میدهد که معامله گر چندین برابر حالت عادی بتواند معامله کند.

ربات تلگرام معاملات طلا ایراکد با تکنولوژی بالا میتواند ابزارهای مناسبی را در اختیار افراد قرار دهد تا بتوانند به روش هایی که تمایل دارند معامله خود را انجام دهند. ربات معاملات طلا ایراکد با طراحی و امنیت بالا توانایی آن را داشته که در ۲۴ ساعت شبانه روز  معاملات افراد را ثبت کند و مشغول به کار باشد.

 اعتماد به کانال خرید و فروش طلای آب شده  :

اول از همه همانطور که رئیس اتحادیه طلا فروشان هم به آن اشاره کرد طلای آب‎شده را از جای معتبر و طلافروشان زیر نظر اتحادیه خریداری کنید. چراکه مطمئن شدن از عیار طلای آب شده کار دشواریست؛ در نتیجه یک مغازه‌ی معتبر طلا فروشی که زیر نظر اتحادیه است جای خوبی برای خرید و فروش طلای آبشده است.

دوماً ممکن است طلای اب شده ناخالصی داشته باشد و عیار آن بسیار پایین باشد. برای بررسی عیار طلای آب شده دو راه وجود دارد یکی اینکه توسط فردی ماهر و حرفه‌ای طلای آب شده قیچی بخورد یا اینکه طلای اب شده را از اول ذوب کنند و دوباره انگ بزنند تا از عیار آن مطمئن شوند.

نکته‌ی سومی که باید به آن توجه کنید کد ریگیری است که باید روی طلای آب شده حک شده باشد؛ ریگیری آزمایشگاهی است که در آنجا عیار طلای آب‎شده را مشخص می‌کنند و کدی روی آن قطعه می‌زنند که با داشتن این کد می‌توان از تقلبی نبودن طلای آبشده مطمئن شد.

و چهارم اینکه باید به مشخصاتی که روی قالب طلای اب شده حک شده است توجه کنید، قالب‌های طلای آب‎شده مخصوص هر کارگاهی است که طلا آنجا ذوب می‌شود این قالب‌ها که به ریژه معروفند مشخصات آن کارگاه ذوب کننده را روی آن حک می‌کنند طلای مذاب را وقتی که در این قالب‌ها می‌ریزند نام کارگاه روی طلای اب شده قرار می‌گیرد که خود اعتباری برای طلای آب شده محسوب می‌شود.

 

برای خرید و فروش لحظه ای طلا از کجا شروع کنم : 

لطفا صفحه ما در اینستاگرام ، آپارات و یا تلگرام را مشاهده نمایید در صورتی که سوالی داشتید با پشتیبانی تماس بگیرید.

 سپس راحت، سریع و مطمئن معامله کنید جهت ثبت نام وارد لینک ثبت نام شوید.
 یا میتوانید برای راهنمایی بیشترجهت ورود به اتاق معاملات طلای اب شده ، راهنمای خرید و فروش لحظه ای طلای کیوان را مطالعه فرمایید.