طلا بخریم یا نه

طلا بخریم یا نه

طلا بخریم یا نه این پرسشی است که در این مقاله به آن پاسخ داده ایم . قبل از هر چیز اگر اطلاعی درباره طلای آب شده ندارید پسشنهاد می کنیم مقاله  طلای آب شده فردایی چیست را مطالعه فرمایید. در طی چند ماه اخیر شاهد این بودیم که طلا از نظر قیمت و ارزش بسیار نوسان داشته است و این نوسان با هر تغییری در روند اقتصاد جهانی، بیشتر خود را نشان داده است.

در شرایط کرونا طلا بخریم یا نه ؟

با همه گیری کرونا و همچنین تغییرات در اقتصاد و سیاست‌های جهانی، قیمت طلا، ارز و نفت بسیار دستخوش تغییر شدند و این تغییرات تنها مختص بازار ایران نبوده است. کرونا اقتصاد تمام جهان تحت تاثیر قرار داد و همین موضوع باعث شد که هر اونس طلا به بالاترین میزان ارزش خود طی این چند سال اخیر برسد.

همچنین در پی بحث‌های پیش آمده بین آمریکا و چین و تنش میان این دو کشور، دلار آمریکا با افت قیمت مواجه شد، که این موضوع باعث شد تا هر اونس طلا در بازار جهانی افزایش قیمت پیدا کند. بازار ایران نیز در این میان با این تغییرات همگام شد و روز به روز شاهد افزایش قیمت در بازار طلا و سکه بودیم.

عوامل موثر بر نوسان طلا :

عواملی همچون نرخ بهره پایین، تضعیف دلار، اثرات بحران همه گیری  کرونا بر اقتصاد و ابهامات ژئوپلیتیکی، دو فلز طلا و نقره را در مسیر بزرگترین افزایش سالانه در یک دهه قرار داده است. گروه یو بی سی پیش بینی می کند قیمت طلا تا پایان ماه سپتامبر به ۲۰۰۰ دلار در اونس برسد.

خرید و فروش طلای آب شده آنلاین :

بسیاری از مردم هنگام خرید آنلاین طلا، از افزایش قیمت طلا شوک شدند که بسیاری از کارشناسان داخلی آن را در اثر نوسانات قیمت طلا و ارز در دنیا و همچنین قیمت ارز و اوضاع اقتصادی داخلی می‌دانند. بسیاری از مردم ما خرید طلای دست دوم و ارزان قیمت را یک راه مناسب برای افزایش سرمایه می‌دانند و به همین دلیل بسیار این بازار را مشتاقانه پیگیری می‌کنند و دوست دارند بدانند، که چه زمانی بهترین زمان برای خرید و فروش طلا است.

طی دو هفته گذشته شاهد ریزش و نوسان بسیار در بازار طلا بودیم. این موضوع ایرانیان را که یکی از راه‌های سرمایه گذاری را خرید طلا می‌دانند، نگران کرده بود. موضوع خرید و فروش طلا باید با آگاهی صورت پذیرد تا کمترین میزان ضرر در آن لحاظ شود. این موضوع نوسان در بازار و قیمت طلا، تبدیل به یک نگرانی بزرگ میان خریداران طلا و جواهر شده است که باعث شد این سوال را از خود می‌پرسند که آیا زمان فروش طلا رسیده است و یا اینکه باید دست نگه دارند و طلای خود را نفروشند.

نمی دانید که طلای آب شده از کجا بخرید کیوان گلد معتبرترین مرکز خرید طلای آب شده در اصفهان در خدمت شماست.

قیمت طلا در سنگاپور با ۰٫۲ درصد کاهش به ۱۸۸۴ دلار در هر اونس رسید. قیمت طلا در روز پنج شنبه به رکورد ۱۹۲۱٫۱۷ دلاری در سال ۲۰۱۱۱ نزدیک شد و به ۱۸۹۸٫۳۴ دلار در هر اونس رسید. قیمت نقره نیز در ۲۲٫۶۰۲۲ ثابت ماند و برای بزرگ ترین پیشروی از سال ۱۹۸۰ تاکنون آماده شد. در حالی که قیمت طلا حدود ۴۰ دلار از بالاترین نرخ خود فاصله دارد، برخی از قراردادهای آتی در Comex به مقادیر بالاتری نیز معامله می شوند.

در جبهه ی ژئوپلیتیک، وزیر امور خارجه آمریکا، رهبران چین را به تمایل به سلطه  جهانی متهم کرد. این اظهارات پس از آن صورت گرفت که آمریکا به طور غیرمنتظره ای دستور داد تا چین کنسولگری خود را در هیوستون به دلیل سال ها جاسوسی در مورد دارایی های تجاری و امنیتی امریکا تعطیل کند. چین این اتهامات را رد کرد و در روز جمعه دستور داد تا آمریکا کنسولگری خود را در شهر جنوبی چنگدو چین تعطیل کند.

در همین حال، سرمایه گذاران انتظار دارند اقدامات بیشتری در رابطه با سیاست های مالی و پولی صورت گیرد، زیرا چشم انداز بهبود اقتصادی همچنان نامشخص است. رهبران اتحادیه  اروپا در این هفته در مورد محرک بی سابقه ای به ارزش ۷۵۰ میلیارد یورو به توافق رسیدند. فدرال رزرو نیز در هفته  آینده در مورد حمایت های اقتصادی تصمیم گیری خواهد کرد.

جیک کلاین، رئیس اجرایی شرکت ایولوشن ماینیگ در مصاحبه ای با بلومبرگ اظهار کرد محرک های اقتصادی، سرمایه گذاران را به سرمایه گذاری بیشتر در طلا ترغیب خواهد کرد. کلاین با اشاره به قیمت ها تصریح کرد طلا مسیر طولانی ای در پیش دارد و قیمت ها همچنان افزایش خواهند یافت.

یکی از پیامدهای کاهش نرخ بهره که اکثر کشورهای جهان در حال حاضر با آن روبرو هستند ، کاهش ارزش پول ملی است که سرمایه گذاران را به سمت بازارهای فلزات گرانبها ، به ویژه افزایش قیمت طلا سوق می دهد.

بسیاری از کارشناسان پیش بینی می کنند که اگر اخبار مثبتی در مورد واکسن کرونا وجود داشته باشد ، طلا سقوط بسیار بزرگ و شدیدی را تجربه خواهد کرد.

 

برای خرید طلای آبشده نقدی از کجا شروع کنم : 

برای خرید مستقیم طلای آب شده لطفا به قسمت راهنمای خرید طلای آب شده در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید . در صورت نیاز صفحه ما در آپارات و یا تلگرام را مشاهده نمایید در صورتی که سوالی داشتید با شماره 09924712080 یا شماره های درج شده در ابتدا و انتهای وب سایت تماس حاصل فرمایید. 

سایر مقالات کیوان گلد :

اتاق معاملات طلای اب شده ، راهنمای خرید و فروش لحظه ای ، کانال خرید و فروش طلای آب شده ، خرید و فروش طلای آب شده آنلاین ، خرید و فروش لحظه ای طلا .