خرید طلای آب شده

خرید طلای آب شده

خرید طلای آب شده این روزها بین مردم بسیار رواج یافته است و یكی از دلایل عمده گرایش به سمت طلای آب‌شده این است كه مردم هزینه كمتری بابت طلای آب‌شده پرداخت می‌كنند ولی نمی‌دانند كه هزینه خرید طلای آب‌شده و ضرر و زیان آن به علت مقدار و حجم زیادش بسیار بالاست چراكه اتحادیه امكان رصد و پیگیری آن را ندارد.

اسکرپ گلد یا طلای آب شده چیست؟

Scrap Gold به طلایی گفته می‌شود که یک بار ساخته شده، اما دوباره به کارخانه طلاسازی برگشت داده می‌شود تا در آنجا ذوب شده و دوباره به چرخه تولید بازگردد.

بنابراین هر کالا یا محصولی که در ساخت آن از طلا استفاده شده باشد را می‌توان ذوب و دوباره استفاده کرد و به همین خاطر به عنوان طلای آب شده از آن یاد می‌شود. از انگشتر و گردنبند گرفته تا شمش.

به طور مثال، اگر طلاهای قدیمی خود را بفروشید، طلافروش آن را به کارخانه می‌فرستد و به آن «طلای آب شده» می‌گویند.

دلیل این نامگذاری این است که شکل طلاها و عیارهای آنها با هم فرق دارد به همین خاطر همه با هم ذوب می‌شوند. یعنی این گونه طلاها با ارسال شدن به ری گیری، تازه بعد از ذوب، عدد صحیح عیارشان مشخص می‌شود.

اصطلاح آب‌شده برای متفرقات طلا از قبیل النگو، انگشتر و دیگر موارد به کار می‌رود که به خاطر تفاوت اجرت و عیار، هیچ کدامشان معیار پایه‌ای برای بازار طلا نیستند.

طلای آب شده را چگونه اندازه‌گیری می‌کنند؟

طلای دست دوم پس از خرید و فروش اغلب بر اساس اونس تروا اندازه‌گیری می‌شود: ۱ اونس تروا برابر است با ۳۱٫۱ گرم. (یک گرم مساوی است با ۰٫۰۳۲ اونس تروا)

یک اونس معمولی برابر با ۲۸٫۳۴ گرم است یعنی یک گرم مساوی است با ۰٫۰۳۵ اونس.

البته باید بدانید، معیار قیمت گذاری طلا با عیارهای مختلف در بازار ایران بر اساس طلای آب شده ۱۷ عیار ( یا طلای ۷۰۵ ) است.

در ایران بر خلاف بازار طلای جهانی که قالب ۳۱.۱۰۳ گرمی از طلای خالص ۲۴ عیار معیار قمیت‌دهی مشتقات طلا هستند، تنها واحد گرمی طلا آب شده معیار است.اطلاعات مربوط به عیار دقیق طلای آب شده ای را که قصد خرید آن را دارید، می توانید از طریق انگ زدن و کد ری گیری آن بدست آورید.

میزان درخواست خرید طلای آب شده :

اكنون درخواست برای خرید مصنوعات طلا بسیار كاهش یافته و تقریبا معامله‌ای صورت نمی‌گیرد و مردم دنبال این هستند كه با خرید طلای آب‌شده، ضمن حفظ سرمایه‌های خود،‌ آن را افزایش دهند.
 علت نخریدن مصنوعات طلا این است که مصنوعات طلا مشمول پرداخت اجرت ساخت، سود قانونی و مالیات بر ارزش افزوده می‌شود.

چه كسانی اقدام به فروش وخرید طلای آب‌شده می‌كنند :

 تولیدكنندگان و فروشندگان رسمی و زیر نظر اتحادیه طلای آب‌شده نمی‌فروشند و افراد سودجو با خرید طلاهای دست دوم و ذوب كردن آن، اقدام به تهیه طلای آب‌شده و عرضه به مشتریان می‌كنند.در یك سال گذشته و با نوسان شدید قیمت سكه و طلا، خرید و فروش طلای آب‌شده رونق فراوانی یافته است.معمولا طلای آب‌شده دارای شكل و حجم خاصی نیست و با وزن‌های مختلف آماده عرضه به مشتریان است كه برای مثال فرد درخواست ده میلیون تومان طلا می‌كند. بازار خرید و فروش طلای آب‌شده غیرقانونی و زیرزمینی است و نمی‌توان آمار دقیقی از گردش مالی بازار به دست آورد اما باید گفت این بازار وجود داشته و خرید و فروش در آن رونق دارد.

خرید طلای آب شده سود یا زیان ؟؟

تجربه نشان داده است که طلا تنها فلزی است که هر کس آن را خریداری کند، ضرر و زیانی نخواهد کرد و در بلندمدت همیشه قیمت طلا افزایش یافته است. با مقایسه طلای ساخته شده و طلای خام درمی‌یابیم که ضرر و زیان در طلای ساخته شده بسیار پایین‌تر از آن مقدار است که بابت اجرت پرداخت می‌شود.مردم دیگر کشورها نیز به خرید مصنوعات و طلا روی آورده‌اند چرا که طلا به‌عنوان یک سرمایه در دیگر کشورها نیز در نظر گرفته می‌شود. همچنین ذخیره استراتژیک و پشتوانه پولی هر کشور طلا است.

قیمت طلا در خرید و فروش طلای آب شده :

قیمت طلا براساس قیمت جهانی طلا است اولین چیزی که در تعیین قیمت طلا نقش دارد، قیمت جهانی هر اونس طلا است. بنابراین قیمت هر اونس طلای جهانی قیمت طلا در ایران را مشخص می‌کند. یعنی قیمت طلا در تمام دنیا چه در ایران، چه در کشورهای عربی و چه در اتحادیه اروپا یک قیمت است. قیمت ارز و دلار در کشور ایران به‌نوعی است که دلایل نوسانات در بازار طلا را فراهم کرده است.

 تولیدکنندگان و فروشندگان طلا از التهابات بازار اصلاً راضی نیستند. افزایش قیمت یک گرم طلا که از یکصد هزار تومان در سال ۹۶ به ۵۰۰ هزار تومان در حال حاضر رسیده است در حقیقت به‌نوعی باعث رکود کسب و کار این صنف هم شده است.

مالیات در خرید طلای آب شده :

 ذات طلا امکان گرفتن مالیات بر آن وجود ندارد،  اگر به این شیوه فعلی مالیات بر ارزش افزوده از طلا گرفته شود، بعد از ۱۰ مرتبه خرید و فروش طلا، یک گرم طلای خریداری شده از بین می‌رود و دیگر به‌وجود نخواهد آمد چرا که از ذات طلا و خودِ طلای آب شده که هیچ تغییری نکرده است، مالیات دریافت کرده‌اید.

با وجود هزینه‌های سربار از جمله مالیات بر ارزش افزوده، گمرک و ... امکان صادرات و رقابت در بازارهای جهانی برای صادرکنندگان طلا و جواهر ایران وجود ندارد.

وجود آرامش در بازار سبب می‌شود که خرید و فروش هم برای فروشنده و هم برای خریدار به‌صرفه باشد و ایجاد ضرر برای دو طرف نخواهد داشت.بازارهای عراق، پاکستان، بحرین و عمان از مصنوعات ایران به‌شدت استقبال می‌کنند و مایلند که کار دست هنرمندان ایرانی را خریداری کنند و با تسهیل در فرآیند واردات شمش طلا و صادرات مصنوعات طلایی، افزایش مشتریان طلای ایرانی را فراهم می‌کنیم. 

آیا قیمت طلا در جهان افزایش پیدا خواهد کرد ؟

 در آینده به علت افزایش تقاضا، قیمت نیز در جهان افزایش پیدا خواهد کرد.

برای خرید از مرکز خرید طلای آب شده در اصفهان از کجا شروع کنم : 

برای خرید مستقیم طلای آب شده لطفا به قسمت راهنمای خرید طلای آب شده در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید . در صورت نیاز صفحه ما در اینستاگرام ، آپارات و یا تلگرام را مشاهده نمایید در صورتی که سوالی داشتید با شماره 09924712080 یا شماره های درج شده در ابتدا و انتهای وب سایت تماس حاصل فرمایید. 

سایر مقالات کیوان گلد :

اتاق معاملات طلای اب شده ، راهنمای خرید و فروش لحظه ای ، کانال خرید و فروش طلای آب شده ، خرید و فروش طلای آب شده آنلاین ، خرید و فروش لحظه ای طلا ، مرکز خرید طلای آب شده در اصفهان  ،  عیار طلا چیست  ، طلای دست دوم و کم اجرت بخریم یا نخریم ، خرید طلای آب شده بهتر است یا دست دوم ، نحوه محاسبه قیمت طلای اب شده .