تفاوت شمش طلا با طلای آب شده

تفاوت شمش طلا با طلای آب شده

تفاوت شمش طلا با طلای آب شده چیست این پرسشی است که طلای کیوان مرکز خرید طلای آب شده در اصفهان  در این مقاله  به آن پاسخ داده است . در ادامه مطلب توجه شما را به این مطلب مهم جلب می کنیم.

شمش طلا چیست؟

در عرف بازار آب‌شده هایی که عیار آنها بالا باشد را شمش می‌نامند. در تولید این قطعه گران‌بها باید دقت زیادی به عمل آید تا خلوص آن مناسب باشد در اکثر مواقع شمش طلا با عیار بالا به صرفه نیست، زیرا علاوه بر پول آن باید کارمزدش را نیز پرداخت کنید. این نوع طلا هم در داخل کشور و هم در سطح بین‌المللی شناخته و مورد تأیید است.

شمش طلا بخریم یا طلای آب‌شده؟

اگر هدف شما سرمایه گذاری امن با خیال راحت است، سرمایه گذاری روی کالای شرکت معتبر و معروف و البته مورد تائید از طرف بخش‌های مربوطه در کشور پیشنهاد ما است. ولی اگر بخواهید سرمایه گذاری کورکورانه و احتمال از دست دادن سرمایه خود را دارید می‌توانید از هر مغازه و یا شرکتی که اسمش را طلافروش و طلاساز بگذارد خرید کنید و خودتان علت ضرر و از بین رفتن سرمایه‌تان شوید.

شمش های طلای چند گرمی بخریم؟

وزن این نوع طلاها گوناگون است. شرکت‌ها به خاطر بازار هدف و بازاری که در اختیار دارند در رِنج‌های مشخصی تولید و روانه بازار می‌کنند. وزن شمشی که در عروسی دوستتان برای هدیه به او خرید می‌کنید با شمش سرمایه گذاری قطعاً تفاوت زیادی خواهد داشت. افراد بر حسب دارایی و سرمایه‌ای که برای معامله در نظر گرفته‌اند شروع به خرید آن در رِنج‌های مختلف می‌کنند.

تفاوت شمش طلا با طلای آب شده :

مهمترین و اولین تفاوت طلای آب شده با شمش طلا در عیار طلا است.

طلای آب شده به طلاهای از مد افتاده و خاک گرفته طلا فروشی ها گفته میشود و عیار تمام انها 18 است، پس عیار طلای آب شده نیز 18 یا کمی بیشتر از عیار 18 میباشد.

اما عیار شمش های طلا 24 است و دارای کمترین ناخالصی هستند، حتی به آنها عنوان طلای خام هم داده میشود.

دومین تفاوت بین شمش طلا و طلا آب شده در نحوه خرید و فروش آنها است.

شمش طلا بین المللی است در حالی که طلای آب شده را فقط در ایران میتوانید خرید و فروش کنید.

شاید برایتان سوال پیش اید که چرا اینگونه است؟!

از لحاظ ظاهری شکل هر دو یکسان است و تفاوت تنها در عیار انها است که گواهی استاندارد بین المللی به طلای آب شده تعلق نمیگرد.

سومین تفاوت طلای آب شده و شمش در ابعاد آنها است. شما طلای آب شده را در شکل های مختلفی میبینید و هیچ قاعده و قانونی ندارد اما شمش ها بین المللی هستند و دارای ابعاد و وزن های مشخص هستند.

 چهارمین تفاوت عرضه طلای آب شده و شمش است. شمش های شرکتی دارای علائم حک شده با عیار مشخص و تضمین شده هستند اما طلای آب شده اینگونه نیست. به همین جهت شمش طلا دارای اعتبار بیشتری است و با خیال راحتتر میتوان به خرید و فروش آن پرداخت.

طلای آب‌ شده بخریم یا مصنوعات طلا؟

چرا غالباً روی طلای آب‎شده سرمایه‌گذاری می‌کنند؟ آیا با خرید طلای آبشده ضرر می‌کنیم؟ این‌ها سوالاتی هستند که مشتریان ما از ما در شبکه‌های اجتماعی و بازار می‌پرسند. به نظرمون این‌جا بهترین قسمت برای جواب دادن به این‌گونه سوالات هست.

این روزها که طلا به طرز چشم‎گیری گران شده است غالباً افراد ترجیح می‌دهند پول نقد خود را طلا بخرند تا به همراه تورم، طلای آن‌ها نیز گران شود و سود کنند؛ امّا چرا افراد به دنبال طلای آب شده می‌روند و کمتر مصنوعات طلا را می‌خرند؟!

بله؛ درسته! کسانی به سراغ خرید طلای آب شده می‌روند که خیال پرداخت اندکی اجرت و یا کارمزد را ندارند برای آنکه این مطلب را کاملاً درک کنید، مثالی می‌زنیم: اگر شما پول نقد خود را بخواهید مصنوعات طلا بخرید حداقل باید ۳۰ الی ۱۰۰ هزار تومان اجرت ساخت برای هر گرم از آن، سود مغازه و مالیات ارزش افزونه را بپردازید اما روی طلای آب شده حداقل سودی که می‌پردازید ۵ الی ۲۰ هزار تومان است و خبری از اجرت و مالیات نیست.

البته قابل ذکر است که در روزهایی که بازار طلا با نوسانات قیمت همراه است و کمی آشفته به نظر می‌رسد سود طلای ابشده در هنگام خرید بیشتر از روزهای دیگر است؛ به عبارتی دیگر طلافروشان و دلالان سود بیشتری در معامله طلا ابشده برای خود در نظر می‌گیرند! ( در روزهایی که بازار طلا با نوسانات قیمت همراه است چون تقاضا برای خرید طلای آب‎شده زیاد است، قیمت طلا در بازار گران‌تر از قیمت واقعی و جهانی خود می‌شود که در این صورت می‌گویند قیمت طلا گرفتار حباب مثبت شده است. )

دلیل دیگری که باعث می‌شود تا خرید طلای آب‎شده متقاضیان بیشتری داشته باشد مالیات ارزش بر افزوده است. برای خرید طلای آبشده هیچ مالیاتی لازم نیست که بپردازید. فقط می‌ماند سود مغازه‌دار که آن هم بستگی دارد از کجا و چه زمانی طلای آب شده را می‌خرید! طلای آب شده اگر توسط مغازدارانی معتبر خرید و فروش شود، درصدی به عنوان سود مغازه به قیمت طلای آب شده اضافه می‌شود. این سود متغیر می‌باشد و بستگی به شرایط بازار دارد.  ما برای آسایش خیالتان پیشنهاد می‌کنیم از طلافروشی خرید کنید که او را می‌شناسید و به او اعتماد دارید، اما اگر آشنایی در این سرزمین پر رمز و راز ندارید بهتر است از یک طلافروش معتبر و زیر نظر اتحادیه طلا و جواهر، طلا ابشده بخرید؛ مطمئن باشید ارزش پرداخت اندکی سود را دارد تا خیالتان از بابت عیار و انگی که روی طلای آب شده‌ خورده است، راحت باشد.

برای خرید از مرکز خرید طلای آب شده در اصفهان از کجا شروع کنم : 

برای خرید مستقیم طلای آب شده لطفا به قسمت راهنمای خرید طلای آب شده در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید . در صورتی که سوالی داشتید با شماره 09924712080 یا شماره های درج شده در ابتدا و انتهای وب سایت تماس حاصل فرمایید. 

سایر مقالات کیوان گلد :

اتاق معاملات طلای اب شده ، راهنمای خرید و فروش لحظه ای ، کانال خرید و فروش طلای آب شده ، خرید و فروش طلای آب شده آنلاین ، خرید و فروش لحظه ای طلا ، مرکز خرید طلای آب شده در اصفهان  ،  عیار طلا چیست  ، طلای دست دوم و کم اجرت بخریم یا نخریم ، خرید طلای آب شده بهتر است یا دست دوم ، نحوه محاسبه قیمت طلای اب شده .